








Beko CCFM4552W 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer - White
Retail price
£299.00
In Stock with our UK Mainland supplier
Order now. Contact us for a delivery time
692915/ mail@grdirect.co.uk
Energy Rating:
E
Refridgeration Width:
55cm
Defrost Type:
Frost Free
Guarantee:
1 year
Door Split:
50/50
Installation Type:
Freestanding
Manufacturer Guarantee:
1 year
EAN:
8690842603914
Looking for a reliable and efficient fridge freezer? Check out the Beko CCFM4552W 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer in White. With its frost-free technology, this appliance ensures hassle-free maintenance and optimal cooling performance. With a spacious 50/50 split design, you'll have ample room for all your fresh and frozen groceries. Discover the convenience and style of the Beko CCFM4552W and elevate your kitchen today.
| Product Dimensions | 152.8cm x 54cm x 57.5cm |
|---|---|
| Brand | Beko |
| GTIN | 8690842603914 |
| Colour | White |
| Model Number | CCFM4552W |
| Height | 152.8 cm |
| Colour Group | White |
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Width | 54 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Door Material | Metal |
| Warranty Information | 1 year labour + 10 year parts warrantyregister the appliance within 90 days of purchase to receive a 10 year parts guarantee at https://www.beko.co.uk/register |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Height | 160 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Features | Frost Free, Adjustable shelves, Freezer Guard |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/ST |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Reversible Doors | Yes |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 2 | Adjustable shelves |
| Key Feature 3 | Freezer Guard |
| Energy Rating | E |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Refridgeration Width | 55cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Door Split | 50/50 |
| Product Promotions | Everyday Low Prices |
| Guarantee | 1 year |
| Installation Type | Freestanding |
| Energy Label | https://euronics.a.bigcontent.io/v1/static/BEKCCFM4552W_energyrating |

