











Blomberg LDV52320 Integrated Full Size Dishwasher - 15 Place Settings
Retail price
£399.99
In Stock with our UK Mainland supplier
Order now. Contact us for a delivery time
692915/ mail@grdirect.co.uk
Energy Rating:
D
Register at:
https://www.blomberguk.com/support/register
Dishwasher Width:
60cm
Dishwasher Place Setting:
Place setting 15
Guarantee:
3 years
Extended Warranty:
Register for 5 year warranty
Installation Type:
Built-In
Manufacturer Guarantee:
3 years
EAN:
8690842612626
The Blomberg LDV52320 Integrated Full Size Dishwasher offers efficient and convenient dishwashing for your kitchen. With a generous capacity of 15 place settings, it provides ample space for all your dishes. This sleek and stylish dishwasher seamlessly integrates into your kitchen design. Experience superior cleaning performance and a range of innovative features that make dishwashing a breeze. Discover the perfect balance of functionality and style with the Blomberg LDV52320 Integrated Full Size Dishwasher.
| Product Dimensions | 81.8cm x 59.8cm x 55cm |
|---|---|
| Brand | Blomberg |
| GTIN | 8690842612626 |
| Model Number | LDV52320 |
| Register at | https://www.blomberguk.com/support/register |
| Depth | 55 cm |
| Delay Timer | Yes |
| Display Type | LCD |
| Control Type | Button |
| Water Consumption | 9.9 L |
| Shipping Width | 64.4 cm |
| Shipping Height | 85.9 cm |
| Shipping Depth | 66.1 cm |
| Features | Hygiene+, LCD display, Automatic door opening |
| Additional Information | Time delay |
| Height (cm) | 81.8 cm |
| Interior Material | Stainless Steel |
| Installation Type | Integrated |
| Rinse Aid Indicator | Yes |
| Salt Indicator - Light | Yes |
| Remaining Time Display | Yes |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Dishwasher |
| Key Feature 1 | Hygiene+ |
| Key Feature 2 | LCD display |
| Key Feature 3 | Automatic door opening |
| Energy Rating | D |
| Noise Level | 45 dB |
| Place Setting Capacity | 15 |
| Third Rack Installed | Yes |
| Number of Temperature Settings | 5 |
| Dishwasher Width | 60cm |
| Dishwasher Place Setting | Place setting 15 |
| Extended Warranty | Register for 5 year warranty |
| Guarantee | 3 years |
| Installation Type | Built-In |
| Energy Label | https://euronics.a.bigcontent.io/v1/static/BBGLDV52320_energyrating |

