



Blomberg SSM1554P 54cm Undercounter Larder Fridge - White
Retail price
£249.99
Only 2 left
✔ In Stock in Shetland
Local Delivery Available
Energy Rating:
E
Refridgeration Width:
55cm
Refridgeration Type:
Under Counter
Defrost Type:
Frost Free
Guarantee:
3 years
Installation Type:
Freestanding
Manufacturer Guarantee:
3 years
EAN:
8690842618567
The Blomberg SSM1554P 54cm Undercounter Larder Fridge in White offers ample storage space and efficient cooling technology. With its sleek design and compact size, this fridge seamlessly fits into any kitchen. Explore its features and functionalities to keep your food fresh and organized.
| Product Dimensions | 84cm x 54cm x 59cm |
|---|---|
| Brand | Blomberg |
| GTIN | 8690842618567 |
| Colour | White |
| Model Number | SSM1554P |
| Height | 84 cm |
| Colour Group | White |
| Product Range | Under Counter Larder Fridges |
| Width | 54 cm |
| Defrost Function | Yes |
| Depth | 59 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Warranty Information | guarantee must be registered within 90 days at https://www.blomberguk.com/support/register |
| Shipping Width | 57.6 cm |
| Shipping Height | 89.6 cm |
| Shipping Depth | 60.1 cm |
| Features | Adjustable shelves, LED lighting, Reversible door |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | N-ST |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Under Counter |
| Thermostat Available | Yes |
| Reversible Doors | Yes |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | UTC Larder Fridge |
| Key Feature 1 | Adjustable shelves |
| Key Feature 2 | LED lighting |
| Key Feature 3 | Reversible door |
| Energy Rating | E |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Refridgeration Width | 55cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Refridgeration Type | Under Counter |
| Guarantee | 3 years |
| Installation Type | Freestanding |

