







Bosch CMA583MB0B Series 4 Built-In Combination Microwave
Retail price
£699.00
Out of Stock
Available to order
Contact us 01595 692915 or mail@grdirect.co.uk
Guarantee:
2 years
Oven Features:
Combi Oven
Installation Type:
Built-In
Oven Type:
Compact Oven
Manufacturer Guarantee:
2 years
EAN:
4242005279524
The Bosch CMA583MB0B Series 4 Built-In Combination Microwave offers a versatile cooking solution for your kitchen. With its sleek design and advanced features, this microwave is perfect for busy households. It combines microwave, grill, and oven functions to provide you with a wide range of cooking options. The intuitive control panel and spacious interior make it easy to prepare delicious meals with precision. Experience convenience and efficiency with the Bosch CMA583MB0B Series 4 Built-In Combination Microwave.
| Product Dimensions | 45.4cm x 59.4cm x 57cm |
|---|---|
| Brand | Bosch |
| GTIN | 4242005279524 |
| Colour | Black |
| Model Number | CMA583MB0B |
| Depth | 57 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Weight | 35.3 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Weight | 39.9 kg |
| Shipping Height | 55 cm |
| Shipping Depth | 70 cm |
| Features | HotAir technology, AutoPilot 15, Pop-out controls |
| Additional Information | Drop down door |
| Height (cm) | 45.4 cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Key Feature 1 | HotAir technology |
| Key Feature 2 | AutoPilot 15 |
| Key Feature 3 | Pop-out controls |
| Oven Type | Microwave Ovens |
| Oven Features | Combi Oven |
| Oven Type | Compact Oven |
| Guarantee | 2 years |
| Installation Type | Built-In |
