















Bosch CMA583MS0B Series 4 Built-In Combination Microwave
Retail price
£699.00
Only 1 left
✔ In Stock in Shetland
Local Delivery Available
Guarantee:
2 years
Oven Features:
Combi Oven
Installation Type:
Built-In
Oven Type:
Compact Oven
Manufacturer Guarantee:
2 years
EAN:
4242005036660
Bosch CMA583MS0B Built In Microwave Oven with red LCD display control, 4 defrost and 3 cooking programmes. Hotair function gives perfect results with optimal distribution of heat.
H: 454mm
W: 594mm
D: 570mm
Turntable diameter (mm): 360 mm
Automatic programme: Yes
Timer: Yes
Door opening: Handle
W: 594mm
D: 570mm
Turntable diameter (mm): 360 mm
Automatic programme: Yes
Timer: Yes
Door opening: Handle
| Product Dimensions | 45.4cm x 59.4cm x 57cm |
|---|---|
| Brand | Bosch |
| GTIN | 4242005036660 |
| Colour | Stainless Steel |
| Model Number | CMA583MS0B |
| Depth | 57 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Weight | 34.5 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Weight | 39.1 kg |
| Shipping Height | 56 cm |
| Shipping Depth | 70 cm |
| Features | HotAir technology, AutoPilot 15, Pop-out controls |
| Additional Information | Drop down door |
| Height (cm) | 45.4 cm |
| Product Category Group | White Goods |
| Key Feature 1 | HotAir technology |
| Key Feature 2 | AutoPilot 15 |
| Key Feature 3 | Pop-out controls |
| Oven Features | Combi Oven |
| Oven Type | Compact Oven |
| Guarantee | 2 years |
| Installation Type | Built-In |
