

















Dyson 330HF1 Hot+Cool Fan Heater - White & Nickel
Retail price
£399.00
Out of Stock
Available to order
Contact us 01595 692915 or mail@grdirect.co.uk
Guarantee:
2 years
Installation Type:
Freestanding
Manufacturer Guarantee:
2 years
EAN:
5025155111987
Dyson HF1 330HF1 Hot+Cool Fan Heater - White & Nickel
| Product Dimensions | 58.5cm x 15.2cm x 11.5cm |
|---|---|
| Brand | Dyson |
| GTIN | 5025155111987 |
| Colour | White |
| Model Number | HF1 |
| Height | 58.5 cm |
| Colour Group | Multi-coloured |
| Product Range | Fans |
| Width | 15.2 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Application/Usage | The app lets you adjust settings like airflow speed, oscillation, Auto mode, and Sleep timer remotely |
| Warranty Information | *receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Weight | 2.59 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Shipping Width | 63.5 cm |
| Shipping Weight | 3.65 kg |
| Shipping Height | 22.6 cm |
| Shipping Depth | 18.7 cm |
| Features | Ten speed options ? Perfect for year-round use, Adjustable oscillation ? Direct airflow easily, Remote control ? Convenient operation from afar, Eco-friendly design ? Lower energy bills assured |
| Bluetooth | Yes |
| Product Type | Fan |
| Key Feature 1 | Ten speed options ? Perfect for year-round use |
| Key Feature 2 | Adjustable oscillation ? Direct airflow easily |
| Key Feature 3 | Remote control ? Convenient operation from afar |
| Key Feature 4 | Eco-friendly design ? Lower energy bills assured |
| Number of Fan Speeds | 10 |
| Guarantee | 2 years |
| Installation Type | Freestanding |
