

















SAVE £155
Dyson V10CYCSUB Cordless Wet & Dry Vacuum Nickel/Copper
Retail price
Now
£324.99
Was
£479.99
Save
£155.00
In Stock with our UK Mainland supplier
Order now. Contact us for a delivery time
692915/ mail@grdirect.co.uk
Vacuum Type:
Small Handheld
Power Type:
Cordless
Guarantee:
2 years
Manufacturer Guarantee:
2 years
EAN:
5025155134023
Dyson V10CYCSUB Cordless Wet & Dry Vacuum Nickel/Copper
| Product Dimensions | 202.1cm x 25.2cm x 25.5cm |
|---|---|
| Smart App Control | 1 |
| Brand | Dyson |
| GTIN | 5025155134023 |
| Colour | Copper |
| Model Number | V10CYCSUB |
| Height | 202.1 cm |
| Colour Group | Silver |
| Product Range | Floor Cleaners |
| Width | 25.2 cm |
| Cordless | Yes |
| Cyclonic Technology | Yes |
| Depth | 25.5 cm |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Weight | 3.3 kg |
| Shipping Width | 94 cm |
| Shipping Weight | 5.2 kg |
| Shipping Height | 72.2 cm |
| Shipping Depth | 27.7 cm |
| Maximum Battery Recharge Time | 3.5hrs |
| Features | Cordless Cyclone Tech ? Enables flexible home cleaning, Automatic Hair De-tangle ? Prevents blockages effortlessly, Wash Hard Floors ? Cleans with fresh water throughout, Compact Design ? Easy handling for quick clean-ups |
| Accessories | Crevice tool, Docking station, Mini motorised tool, Motorbar cleaner head, Submarine wet roller head, Charger |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Key Feature 1 | Cordless Cyclone Tech ? Enables flexible home cleaning |
| Key Feature 2 | Automatic Hair De-tangle ? Prevents blockages effortlessly |
| Key Feature 3 | Wash Hard Floors ? Cleans with fresh water throughout |
| Key Feature 4 | Compact Design ? Easy handling for quick clean-ups |
| Number of Power Levels | 3 |
| Vacuum Type | Small Handheld |
| Power Type | Cordless |
| Guarantee | 2 years |
