







Roberts Radio ORT-CHARGEDW CHARGEDW Clock Radio - White
Retail price
£79.99
Only 2 left
✔ In Stock in Shetland
Local Delivery Available
Guarantee:
1 year
Manufacturer Guarantee:
1 year
EAN:
5038301309510
Roberts Radio ORT-CHARGEDW ROBORTCHARGEDW
| Product Dimensions | 6.8cm x 15.5cm x 13.5cm |
|---|---|
| Brand | Roberts Radio |
| GTIN | 5038301309510 |
| Colour | White |
| Model Number | ORT-CHARGEDW |
| Height | 6.8 cm |
| Colour Group | White |
| Product Range | Clock Radios |
| Width | 15.5 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Weight | 0.56 kg |
| Wi-Fi | No |
| Smart Connect | No |
| Features | Bluetooth connectivity, Wireless phone charging, 20 station DAB/DAB+/FM radio |
| Bluetooth | Yes |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Clock Radio |
| Key Feature 1 | Bluetooth connectivity |
| Key Feature 2 | Wireless phone charging |
| Key Feature 3 | 20 station DAB/DAB+/FM radio |
| Guarantee | 1 year |
