



















SAVE £30.99
Samsung MS23K3515AKEU 23L Solo Microwave Oven with Triple Distribution System - Black
Retail price
Now
£99.00
Was
£129.99
Save
£30.99
Only 5 left
✔ In Stock in Shetland
Local Delivery Available
Guarantee:
2 years
Installation Type:
Freestanding
Microwave Type:
Microwave Only
Microwave Capacity:
23 litres
Manufacturer Guarantee:
2 years
EAN:
8806097423003
Samsung MS23K3515AK/EU MS23K3515AKEU 23L Solo Microwave Oven with Triple Distribution System - Black
| Product Dimensions | 27.5cm x 48.9cm x 37.4cm |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| GTIN | 8806097423003 |
| Colour | Black |
| Model Number | MS23K3515AK/EU |
| Height | 27.5 cm |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Solo Microwaves |
| Width | 48.9 cm |
| Depth | 37.4 cm |
| Turntable Diameter | 28.8 cm |
| Warranty Information | registration required*register the warranty within 90 days at www.samsung.com/uk/support/warranty |
| Weight | 12 kg |
| Shipping Width | 55.2 cm |
| Shipping Weight | 13.5 kg |
| Shipping Height | 32.6 cm |
| Shipping Depth | 42.3 cm |
| Features | Triple Distribution System, Auto Cook, Eco Mode, Ceramic Enamel Interior |
| Functions | 18 Functions |
| Child Lock | Yes |
| Internal Width | 33 cm |
| Internal Height | 21.1 cm |
| Internal Depth | 32.4 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Microwave |
| Key Feature 1 | Triple Distribution System |
| Key Feature 2 | Auto Cook |
| Key Feature 3 | Eco Mode |
| Key Feature 4 | Ceramic Enamel Interior |
| Number of Power Levels | 6 |
| Usable Cavity Volume | 23 L |
| Microwave Type | Solo Microwave |
| Microwave Power | 800 W |
| Microwave Type | Microwave Only |
| Microwave Capacity | 23 litres |
| Guarantee | 2 years |
| Installation Type | Freestanding |
