













Samsung MS23T5018AC/EU 23L Charcoal Microwave Oven
Retail price
£149.00
Only 5 left
✔ In Stock in Shetland
Local Delivery Available
Guarantee:
2 years
Installation Type:
Freestanding
Microwave Type:
Microwave Only
Microwave Capacity:
23 litres
Manufacturer Guarantee:
2 years
EAN:
8806090348822
Samsung MS23T5018AC/EU 23 Litres Microwave - Charcoal
| Product Dimensions | 27.5cm x 48.9cm x 36.3cm |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| GTIN | 8806090348822 |
| Colour | Charcoal |
| Model Number | MS23T5018AC/EU |
| Height | 27.5 cm |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Solo Microwaves |
| Width | 48.9 cm |
| Microwave Capacity | 23 L |
| Depth | 36.3 cm |
| Control Type | Touch |
| Turntable Diameter | 28.8 cm |
| Warranty Information | redemption within 30 days of purchase: https://www.samsung.com/uk/support/warranty |
| Weight | 12 kg |
| Shipping Width | 55.2 cm |
| Shipping Weight | 13.5 kg |
| Shipping Height | 32.6 cm |
| Shipping Depth | 42.3 cm |
| Features | 23L Capacity ? Spacious for various meal sizes, Charcoal Finish ? Stylish addition to kitchens, Multiple Power Levels ? Tailored cooking control, Compact Design ? Fits well on countertops |
| Functions | 20 auto cook programs including: Auto Cook |
| Child Lock | Yes |
| Internal Width | 33 cm |
| Internal Height | 21.1 cm |
| Internal Depth | 32.4 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Microwave |
| Key Feature 1 | 23L Capacity ? Spacious for various meal sizes |
| Key Feature 2 | Charcoal Finish ? Stylish addition to kitchens |
| Key Feature 3 | Multiple Power Levels ? Tailored cooking control |
| Key Feature 4 | Compact Design ? Fits well on countertops |
| Number of Power Levels | 6 |
| Microwave Type | Solo Microwave |
| Microwave Power | 800 W |
| Microwave Type | Microwave Only |
| Microwave Capacity | 23 litres |
| Guarantee | 2 years |
| Installation Type | Freestanding |
